Spring til indhold

Skolebestyrelse

Her finder du information om vores skolebestyrelse, om deres arbejde, mødereferater mv.

Om Skolebestyrelses arbejde

Skolebestyrelsen har indflydelse på alle områder, der vedrører skolens virksomhed inden for rammerne af Folkeskoleloven og Kommunens Styrelsesvedtægt.

Skolebestyrelsen har en række pålagte opgaver ifølge Folkeskoleloven og skal gennem principper sætte retning for skolens virksomhed.

Kildedamsskolens bestyrelse

Skolebestyrelses medlemmer

Ledelsesrepræsentant

Afdeling

Navn

E-mail adresse

Rolle

Alle

Per Gjerrild

pergj@holb.dk

Ledelsesrepræsentant

 

Forældrerepræsentanter

Afdeling

Navn

E-mail adresse

Rolle

St. Merløse

Tanja Lange

tanjalange@live.dk

Formand

Ågerup

Mille Flor Andreassen

Milleflor80@gmail.com

 

Bestyrelsesmedlem

Ågerup

Stine Voigt

stinevoigt@hotmail.com

Suppleant

Vipperød

Martin Andersen

martin@dorte-martin.dk

Bestyrelsesmedlem

Vipperød

Lars Juel Hansen

Lars@edoras.dk

Bestyrelsesmedlem

Vipperød

Søren Nørgaard Meinert

s.meinert@s.meinert.dk

Suppleant

Ugerløse og Specialklassen

Camilla Duelund Frederiksen

Due-lund1979@gmail.com

Bestyrelsesmedlem

Ugerløse og Specialklassen

Stine Krüger Veng

S_veng@hotmail.com

Bestyrelsesmedlem

Tølløse

Christian Lysdahl

dadaborg@hotmail.com

Bestyrelsesmedlem

Tølløse

Birthe B. Søndergaard

birdysoendergaard@gmail.com

Bestyrelsesmedlem

Stestrup

Dennis Gundorf Hansen

dennis@tingerupvej7.dk

Bestyrelsesmedlem

Stestrup

Mette Blomst Smilsen

Mettesmilsen@gmail.com

Suppleant

 

Medarbejderrepræsentanter

Afdeling

Navn

E-mail adresse

 

Vipperød

Dan Eriksen

danx1367@skolen.nu

Medarbejderrepræsentant

Ågerup

Maj-Britt Spãth Sørensen

Uv919nrx@skolen.nu

 

Medarbejderrepræsentant

Ugerløse

Jeanne Michelle Ekelund

jean5152@skolen.nu

Medarbejderrepræsentant

St. Merløse

Rullende repræsentanter

piaep@holb.dk

Medarbejderrepræsentant

Stestrup

Erling Rasmussen

erli0040@skolen.nu

Medarbejderrepræsentant

Tølløse

Thomas Hornstrup

thomas.hornstrup1@skolekom.dk

Medarbejderrepræsentant

Principper



Feedback

Sidst opdateret

10.09.2018

Ansvarlig redaktør

Julie Aida Olin